بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع
سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان: بیانات در روز عاشورای محرم 1437

بیانات

1 آبان 1394

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، در روز عاشورای محرم 1437

|فارسی|عربی|عکس|فیلم|صوت|
«
در پی نقل نادرست سخنان امروز دبیرکل حزب الله لبنان در بعضی خبرگزاری‌ها ترجمه‌ی صحیح بخش مذکور تقدیم می‌شود:

بارها گفته‌ایم ما در لبنان خودمان تصمیم می‌گیریم، به هر کس می‌خواهیم رأی می‌دهیم، هر کس را می‌خواهیم انتخاب می‌کنیم، آن قانون انتخاباتی را که می‌خواهیم می‌پذیریم و هیچ کس در این جهان تصمیمی را بر ما تحمیل نمی‌کند. خوب به این صحبت گوش کنید: آمریکایی‌ها برده‌هایی دارند. طاغوتیان و متجاوزان پولی و نفتی و گازی رفتارشان رفتار سرور و نوکر است اما ما در حزب ولایت فقیه نزد ولی فقیه، از سروری برخورداریم.
 پسر دختر رسول خدا بیا که سپاهت آماده‌اند. به خدا پشتت را خالی نخواهیم کرد، ترکت نخواهیم کرد، تنهایت نخواهیم گذاشت و به درهم و دینار نمی‌فروشیمت بالعکس خون و جان، فرزندان، اموال و آن‌چه را خداوند به ما ارزانی داشته فدای تو خواهیم کرد.
  سلام بر شما یاوران حسین و زینب. سلام بر شما که از فداکردن خون، مال، عزیز و قربانی و حاضر شدن در میدان‌های خطر و تحمل سختی‌ها دریغ نکردید و ثابت کردید و هر روز ثابت می‌کنید که در بیعت خود اهل صدق و وفاداری هستید.
  نه نتانیاهو و نه پدرجد نتانیاهو نمی‌توانند این مقاومت را از برخورداری از تمام سلاح و توانی که برای دفاع از لبنان، حفاظت از ملت و اماکن مقدسش و مقابله با هرگونه تجاوز یا حماقتی از سوی اسرائیل به آن نیاز دارد باز دارند.
  همان طور که اسرائیل را در همه‌ی جنگ‌هایش با مقاومت شکست دادیم، تکفیری‌ها و سروران آمریکایی‌شان به دست و با خون شما و جان‌فشانی‌های همه‌ی مجاهدان منطقه شکست خواهند خورد.
  به برادران عراقی‌مان می‌گوییم: به آمریکایی‌ها، غرب، فریب‌کاران و منافقان جهان دل نبندید. شما در میان ملت خود مردان، جوانان، عزم، جرأت، اقدام و آمادگی‌ای برای فداکاری دارید که اگر اراده و توانتان را به کار ببندید می‌توانید به نام حسین بن علی (علیهما السلام) داعش و هزار مثل داعش را شکست دهید.
  همه‌ی نیروهای سیاسی باید در جهت یافتن راه حل بحران‌های خطرناکی که کشور را تحت تأثیر قرار داده است به دور از غرور، خصومت، یارکشی و صحبت درباره‌ی محبوبیت این یا آن رهبر، به تفاهم و همکاری روی بیاورند.
  امام خامنه‌ای ما، سید حسینی، رهبر شجاع و حکیم و برادرانمان در ایران بالاتر، شریف‌تر و وفادارتر از آن هستند که دوست یا همپیمانی را به خاطر منافع ایران در این‌جا یا آن‌جا بفروشند؛ برعکس، آن‌ها منافع ملی‌شان را فدای امت و منافع و اماکن مقدس امت می‌کنند. می‌بینید که موضعشان در قبال اسرائیل، قدس و نبرد با دشمن اسرائیلی همیشه روشن است.
  آمریکایی‌ها برده‌هایی دارند. طاغوتیان و متجاوزان پولی و نفتی و گازی رفتارشان رفتار سرور و نوکر است اما ما در حزب ولایت فقیه نزد ولی فقیه، از سروری برخورداریم.
  منتظر گفت و گوهای ایران و سعودی نمانید. مسائل منطقه در حال پیچیده‌تر شدن است.
  شبانه روز به تلاش خود برای کرامت، صلح، سعادت، امنیت و رهایی یافتن همه‌ی ملتمان از هر فرقه و منطقه‌ای و امت‌مان در دنیا و آخرت ادامه خواهیم داد. مسئولیت انسانی، اخلاقی، دینی، اسلامی، محمدی و حسینی ما این است. هر قدر هم که سختی، چالش و خطر وجود داشته باشد ما مردان و زنانمان زنان چنین موقعیتی هستیم.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم.

بسم الله الرحمن الرحیم.

و الحمد لله رب العالمین و الصلات و السلام علی سیدنا و نبینا خاتم النبیین ابی القاسم محمد بن عبدالله و علی آله الطیبین الطاهرین و صحبه الاخیار المنتجبین و علی جمیع الانبیاء و المرسلین.

السلام علیک یا سیدی و مولای یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیکم منی جمیعا سلام الله ابدا ما بقیت و بقی اللیل و النهار و لا جعله الله آخر العهد منی لزیارتکم.

السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.

دانشمندان، برادران و خواهران، السلام علیکم جمیعا و رحمت الله و برکاته.

خداوند متعال در قرآن مجید می‌فرماید:«مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا- از مؤمنان مردانى هستند كه به آن‌چه با خدا عهد بستند صادقانه وفا كردند، پس برخى از آن‌ها نذر خود را ادا كرده و برخى از آن‌ها در انتظارند و هرگز پيمان خود را تغيير ندادند. (احزاب/۲۳)» و روایت شده:«هنگامی که حسین بن علی (علیهما السلام) کودک بود پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) او را دید که می‌آمد پس او را در دامان خود نشاند و فرمود: از برای کشته شدن حسین داغی در سینه‌ی مؤمنان است که هیچ گاه سرد نخواهد شد.» یا رسول الله، حق گفتید. این مردان و زنان مؤمن با این که با حادثه‌ی عظیم کربلا که در سال ۶۱ هجری به وقوع پیوست ۱۳۶۶ سال فاصله داشتند، امروز و همه‌ی شب‌ها و روزهای گذشته با سوز و گداز برای حسین تو گریستند. ما همچون سال ۶۱ هجری بر حسین می‌گرییم و همچنان بر او خون خواهیم گریست. یا رسول الله، این همان چیزی است که صدها و هزاران سال پیش از آن خبر دادی. این داغی که مؤمنان با یاد حسین در دل‌های خود می‌یابند دلیلی بر نبوت و شاهدی تازه بر عظمت صدق و رابطه‌ات با الله و غیب الله (عز و جل) است.

برادران و خواهران، به رسول الله می‌گوییم مؤمنان بر او در مجالس خود اشک ریختند و در میادین شرافت خون دادند و هر صبح و عصر و در روز عاشورا با حسین تجدید پیمان می‌کنند و ندای کمک‌خواهی او در عاشورا را لبیک می‌گویند. ای سید و مولای ما، هرگز بی‌یار و یاور و دست‌گیر نخواهی ماند. اسلام و خون تو تا روز قیامت یارانی وفادار خواهند داشت که شعارشان لبیک یا حسین است.

به نمایندگی از این جمعیت حسینی و زینبی، این مصیبت را به صاحب عزا، رسول الله الاعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) تسلیت عرض می‌کنیم؛ همچنین به سرورانمان امیرالمؤمنین (علیه السلام) و فاطمه‌ی زهراء، سرور زنان جهان و امامانمان (سلام الله علیهم) و امام زمانمان (ارواحنا له الفداء) که خطاب به او عرض می‌کنیم: پسر دختر رسول خدا بیا که سپاهت آماده‌اند. به خدا پشتت را خالی نخواهیم کرد، ترکت نخواهیم کرد، تنهایت نخواهیم گذاشت و به درهم و دینار نمی‌فروشیمت بالعکس خون و جان، فرزندان، اموال و آن‌چه را خداوند به ما ارزانی داشته فدای تو خواهیم کرد؛ تویی که سلاله‌ی حسینی هستی که ما هر عاشورا وی را لبیک می‌گوییم.

همچنین این مصیبت دردناک را به رهبر حکیم، شجاع و الهام‌یافته‌مان، آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای (دام ظله)، مراجع عظام‌مان و همه‌ی مسلمانان جهان تسلیت می‌گوییم.

اما شهیدانمان. سلام بر شهیدانمان در همه‌ی عرصه‌ها و میادین. سلام بر شهیدانمان و مادران، پدران، همسران، دختران، پسران، خواهران، برادران و همه‌ی خانواده‌های محترم آن‌ها. به این خانواده‌ها می‌گویم: شهادت فرزندانتان در راه حسین و وفاداری‌تان به بیعت صادقانه‌تان با حسین و زینب مبارکتان باد. سلام بر همه‌ی مجروحان وفادار و غیورمان در همه‌ی میدان‌ها که همچنان پرچم عباس در کربلا را بر دوش دارند. سلام بر خانواده‌های مجاهد، شریف و صبور مجروحان. سلام بر مجاهدانمان در مقاومت؛ مجاهدان مرزبان جنوب در برابر اسرائیل و مرزبان شرق در برابر تکفیریان که در میدان‌های نبرد سوریه و همه‌ی عرصه‌ها حاضرند. سلام بر آن‌ها و بصیرت، ایمان، یقین، ثبات، جرأت، شهامت، سربلندی و وفاداری لحظه به لحظه‌شان به بیعتشان با حسین.

سلام بر شما یاوران حسین و زینب. سلام بر شما که از فداکردن خون، مال، عزیز و قربانی و حاضر شدن در میدان‌های خطر و تحمل سختی‌ها دریغ نکردید و ثابت کردید و هر روز ثابت می‌کنید که در بیعت خود اهل صدق و وفاداری هستید. سلام بر چشم‌ها و اشک‌هایتان. سلام بر حنجره‌ها و فریادهایتان. سلام بر دل‌های مؤمن و مشت‌های گره‌کرده‌تان. سلام بر گداز، وفاداری و بیعتتان با حسین (علیه السلام).

برادران و خواهران، در این روز بزرگ و به نمایندگی از این جمعیت عظیم که نام حسین و زینب بر آن‌ها نقش بسته است خیلی کوتاه چند موضع را اعلام می‌کنیم:

اول: به نمایندگی از این جمعیت حسینی بار دیگر ایستادگی‌مان در کنار مقاومت و انتفاضه‌ی ملت مظلوم و صبور فلسطین، تأیید مطلق انقلابشان و ایمان مطلقمان به بر حق بودنشان را اعلام می‌کنیم و همه‌ی جهان اسلام و آزادگان جهان را به پشتیبانی، حمایت و تأیید آن‌ها در زمینه‌ی دفاع از مسجد الاقصی، اماکن مقدس و حقوق مشروعشان فرا می‌خوانیم.

دوم: به نمایندگی از این جمعیت حسینی بر پایبندی مطلقمان به رویارویی با پروژه‌ی صهیونیسم در منطقه، مقاومت در برابر اسرائیل و تلاش شبانه‌روزی برای بالابردن آمادگی مقاومت تأکید می‌کنیم. نه نتانیاهو و نه پدرجد نتانیاهو نمی‌توانند این مقاومت را از برخورداری از تمام سلاح و توانی که برای دفاع از لبنان، حفاظت از ملت و اماکن مقدسش و مقابله با هرگونه تجاوز یا حماقتی از سوی اسرائیل به آن نیاز دارد باز دارند.

سوم: به نمایندگی از این جمعیت حسینی تداوم جهادمان را در مقابل این جنگ تروریستی آمریکایی و تکفیری که اسلام، دین، پیامبر، امت، اماکن مقدس و ملت‌های منطقه‌مان را هدف قرار داده است اعلام می‌کنیم. این جهاد -همان طور که دیروز گفتم- هر قدر هم جان‌فشانی بطلبد بدون تردید و عقب‌گرد و بدون شک در پیروزی‌مان در آینده ان شاءالله، ادامه پیدا خواهد کرد. همان طور که اسرائیل را در همه‌ی جنگ‌هایش با مقاومت شکست دادیم، تکفیری‌ها و سروران آمریکایی‌شان به دست و با خون شما و جان‌فشانی‌های همه‌ی مجاهدان منطقه شکست خواهند خورد.

از طرف این جمعیت حسینی بار دیگر با در محکومیت شدید این تجاوز آمریکایی و سعودی به ملت مظلوم یمن فریاد بر می‌آوریم و هتک حرمت همه‌ی حریم‌ها را در یمن توسط سعودی و جنایت بزرگی را که آل سعود در مقابل چشمان رسانه‌های جهان ساکت مرتکب می‌شود محکوم می‌کنیم. همچنین حمایتمان را از پایداری ملت، ارتش، گروه‌های مردمی و نیروهای اسلام‌گرا و ملی‌گرای یمن اعلام می‌داریم و به ایستادگی اسطوره‌ای‌شان افتخار می‌کنیم و به پیروزی‌شان در آینده با وجود اختلاف توان و امکانات دو طرف ایمان داریم چون خون پاک بر شمشیر طاغوتیان و متجاوزان پیروز خواهد شد.

همچنین سرکوب ملت انقلابی، مستضعف، مؤمن و صابر بحرین توسط سعودی و آل خلیفه را محکوم می‌کنیم؛ ملتی که در عین حال و هر قدر هم سرکوب و تروریسم شدت یابد بر احقاق حق آزادی، سروری و کرامتش مصمم است.

و دردمندی خود را نسبت به حجاج شهید بیت الله الحرام در منی ابراز می‌داریم که تعدادشان طبق آخرین آمارها به دو هزار و دویست شهید رسیده است و هنوز بسیاری مفقودند. علت این مسئله سستی، ناکارآمدی و تقصیر نظام سعودی در خدمات‌رسانی و حفاظت از حجاج بیت الله الحرام بوده است. بار دیگر درخواست می‌کنیم درباره‌ی این جنایت هولناک تحقیق صورت بگیرد و این فاجعه‌ی عظیم با گذشت زمان به فراموشی سپرده نشود.

پنجم: پیروزی‌های نیروهای عراقی و گروه‌های مردمی را بر داعش با وجود فروگذاری جهان از یاری این ملت، گروه‌ها و نیروها ارج می‌نهیم و به پیروزی‌های آن‌ها در این روزها افتخار می‌کنیم و در روز حسین بن علی (علیهما السلام) به برادران عراقی‌مان می‌گوییم: به آمریکایی‌ها، غرب، فریب‌کاران و منافقان جهان دل نبندید. شما در میان ملت خود مردان، جوانان، عزم، جرأت، اقدام و آمادگی‌ای برای فداکاری دارید که اگر اراده و توانتان را به کار ببندید می‌توانید به نام حسین بن علی (علیهما السلام) داعش و هزار مثل داعش را شکست دهید.

ششم درباره‌ی لبنان: بار دیگر از رهبران، نیروها و نخبگان سیاسی و ملت لبنان می‌خواهیم که منتظر تحولات منطقه نمانید. همه‌ی نیروهای سیاسی باید در جهت یافتن راه حل بحران‌های خطرناکی که کشور را تحت تأثیر قرار داده است به دور از غرور، خصومت، یارکشی و صحبت درباره‌ی محبوبیت این یا آن رهبر، به تفاهم و همکاری روی بیاورند و با گفت و گوهای گسترده‌ی ملی که در پارلمان در جریان است با جدیت برخورد کنند چون امروز و در آینده‌ی قابل پیش‌بینی هیچ جایگزینی برای گفت و گوهای ملی فعلی وجود ندارد. چند سال یا بیش از دو سال منتظر برنامه‌ی هسته‌ای ایران ماندید در حالی که ما به شما گفتیم منتظر نمانید. گفتیم در وین و غیر وین درباره‌ی لبنان و ریاست‌جمهوری و کابینه‌ی لبنان بحث نخواهند کرد ولی شما «ظَنَنتُمْ ظَنَّ السَّوْءِ- گمان بد برديد. (فتح/۱۲)». بحث درباره‌ی برنامه‌ی هسته‌ای ایران به پایان رسید، توافق حاصل شد و مسائل به سوی اجرا پیش می‌رود. برای شما چه فرقی کرد؟ آیا جمهوری اسلامی ایران ما را به خاطر برنامه‌ی هسته‌ای‌اش فروخت؟ به هیچ وجه. بنده گفته‌ام و امروز در روز عاشورا بار دیگر تکرار می‌کنم: امام خامنه‌ای ما، سید حسینی، رهبر شجاع و حکیم و برادرانمان در ایران بالاتر، شریف‌تر و وفادارتر از آن هستند که دوست یا همپیمانی را به خاطر منافع ایران در این‌جا یا آن‌جا بفروشند؛ برعکس، آن‌ها منافع ملی‌شان را فدای امت و منافع و اماکن مقدس امت می‌کنند. می‌بینید که موضعشان در قبال اسرائیل، قدس و نبرد با دشمن اسرائیلی همیشه روشن است. منتظر پرونده‌ی هسته‌ای ایران بودید و مسئله پایان یافت. منتظر ماندید سوریه سقوط کند تا بر لبنان حاکم شوید. آخرین روزهای سال پنجم است و سوریه سقوط نکرده و به شما می‌گویم به اذن الله و به خواست خدا سقوط نخواهد کرد و از این فرصت که هر روز از شما دورتر می‌شود بهره‌مند نخواهید شد. شنیدم بعضی می‌گویند مسئله‌ی ریاست جمهوری لبنان در انتظار [نتیجه‌ی] جنگ یمن است. به توهم، سراب و خیالات دل بسته‌اید. از این خیالات بیرون بیایید. بیایید شما و ما همه از دل‌سوزی‌مان به عنوان اهالی لبنان برای یافتن راه حل‌های وطنی و ملی لبنانی برای معضلاتمان که تا حد فروپاشی کشور افزایش یافته است بهره ببریم و از دل‌بستن به خارج رهایی یابیم. بارها گفته‌ایم ما در لبنان خودمان تصمیم می‌گیریم، به هر کس می‌خواهیم رأی می‌دهیم، هر کس را می‌خواهیم انتخاب می‌کنیم، آن قانون انتخاباتی را که می‌خواهیم می‌پذیریم و هیچ کس در این جهان تصمیمی را بر ما تحمیل نمی‌کند. خوب به این صحبت گوش کنید: آمریکایی‌ها برده‌هایی دارند. طاغوتیان و متجاوزان پولی و نفتی و گازی رفتارشان رفتار سرور و نوکر است اما ما در حزب ولایت فقیه نزد ولی فقیه، از سروری برخورداریم. امروز با تهمت‌هایتان وقت‌کشی می‌کنید. لبنان از تهمت‌پراکنی چه سودی می‌برد؟ شما می‌گویید ما جلوی انتخابات ریاست جمهوری یا انتخابات‌های دیگر را گرفته‌ایم، ما نیز می‌گوییم شما جلوی انتخاب ریاست جمهوری را گرفته‌اید چون جلوی انتخاب نماینده‌ی واقعی، صحیح و مناسب ریاست جمهوری این کشور را می‌گیرید. آیا اگر یکدیگر را متهم به جلوگیری از انتخابات کنیم هوادارانمان زیاد می‌شوند؟ بیایید این مسئله را کنار بگذاریم و در گفت و گوی جدی که هیچ جایگزینی ندارد حاضر شویم. منتظر گفت و گوهای ایران و سعودی نمانید. مسائل منطقه در حال پیچیده‌تر شدن است. منتظر وساطت آمریکا یا غرب نباشید. لبنان خارج از لیست مسائل کشورهاست. لبنان امروز به سران و احزابش که باید مسئولیت تاریخی خود را در این برهه بر عهده بگیرند سپرده شده.

ای حسینی‌ها و زینبی‌ها، ای پاکان، اما ما و شما، همین‌جا می‌مانیم و عرصه‌ها و میادین را پر می‌کنیم و جنگ‌های اسرائیل و تهدیدهای نتانیاهو و جنگ‌های تکفیری‌ها و تهدیدهای سردمداران آن‌ها ما را نمی‌لرزانند. شبانه روز به تلاش خود برای کرامت، صلح، سعادت، امنیت و رهایی یافتن همه‌ی ملتمان از هر فرقه و منطقه‌ای و امت‌مان در دنیا و آخرت ادامه خواهیم داد. مسئولیت انسانی، اخلاقی، دینی، اسلامی، محمدی و حسینی ما این است. هر قدر هم که سختی، چالش و خطر وجود داشته باشد ما مردان و زنانمان زنان چنین موقعیتی هستیم. مگر نه این است که ما یاوران حسین (علیه السلام) هستیم که در چنین ساعاتی پیش از آغاز نبرد وقتی از او خواستند تسلیم شود در خطبه‌ای تعیین‌کننده فرمود:«به خدا از سر ذلت با شما دست بیعت نخواهم داد، خود را به بندگی شما در نخواهم آورد و مانند بردگان نخواهم گریخت.» ما فرزندان حسین (علیه السلام) امروز به آمریکا، اسرائیل، آل سعود و تکفیری‌ها می‌گوییم: به خدا از سر ذلت با شما دست بیعت نخواهیم داد و خود را به بندگی شما در نخواهیم آورد. ما اهل جهاد و مقاومتیم. مگر نه این مکتب حسین (علیه السلام) است که قطعی‌کردن انتخاب‌ها را از آن آموختیم؟ همچنان که در همه‌ی مناسبت‌ها و شب گذشته گفتیم امروز نیز بار دیگر کسانی که در طغیان، استکبار، استبداد، تجاوز به اسلام و ارزش‌های اسلامی نمود یزید هستند ما را میان دو گزینه مخیر می‌گذارند. انتخاب ما روشن است. در هر زمان و مکانی یزید و ابن زیاد و آن‌ها که امروز نمود حقیقت یزید و ابن زیاد هستند «بی‌ریشه‌ای فرزند بی‌ریشه مرا میان دو گزینه مخیر گذاشت. میان تیزی شمشیر و ذلت و چه بی‌نسبت است با ما ذلت.» چه کسی ذلت ما را بر نمی‌تابد؟ «الله ذلت ما را بر نمی‌تابد.» هوس و دلیری شخصی نیست. این طور نیست که مردم به خاطر عقده‌های روانی شهادت را دوست داشته باشند. «الله و رسولش و مؤمنان و جان‌های بزرگ‌منش و غیرت‌مند بر نمی‌تابند که ما اطاعت از فرومایگان را بر مرگ همچون گرامیان ترجیح دهیم.» ما و شما در این مسیر حسینی و زینبی جز عزت، شرف، کرامت، پیروزی و سربلندی ندیدیم. به واسطه‌ی نام، معنویت، فرهنگ و خون همواره پیروز حسین بر شمشیر یزید و به واسطه‌ی نام، حکمت‌دانی، صبر و شجاعت زینب هر کس در این راه گام بردارد نصیبی جز پیروزی، کرامت، احترام و عزت نخواهد دید. در روز عاشورا بیعتمان با حسین (علیه السلام) را تازه و به ایشان تأکید می‌کنیم با خون، اشک‌ها، نفس‌ها، جان‌ها و جگرگوشه‌هایمان هدف‌های تو را بر عهده خواهیم گرفت، راهت را ادامه خواهیم داد،‌ بار اسلام و خون تو را خواهیم پذیرفت و با آن‌ها بر شمشیر هر طاغوت، ظالم، متجاوز و اشغالگر پیروز خواهیم شد. و در این روز و هر روز و هر سال و هر دورانی بیعت، محبت و بی‌قراریمان را برای یاری‌ات تکرار می‌کنیم و می‌گوییم:«لبیک یا حسین».

برادران و خواهران، عظم الله اجرکم و شکر الله سعیکم.

خداوند توفیق انجام تمام اعمال خیر را در دنیا و آخرت نصیبتان کند.

همه با هم عرضه می‌داریم: السلام علیک یا سیدی و مولای یا اباعبدالله الحسین یا بن رسول الله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیکم منی جمیعا سلام الله ابدا ما بقیت و بقی اللیل و النهار.

السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.

سلام و رحمت و برکت خداوند بر شما یاران وفادار حسین.


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه
بخش کوتاهی از مصاحبه سید حسن نصرالله با شبکه المیادین به روایت دوربین دوم

نماهنگ

کتاب


سید حسن نصرالله