بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع
سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان: بیانات پیرامون آخرین تحولات لبنان و منطقه

بیانات

17 تیر 1399

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، پیرامون آخرین تحولات لبنان و منطقه

|عربی|فیلم|صوت|
در حال ترجمه
بخش‌هایی از متن بیانات:

فرازها:

در مورد «نگاه به شرق» که در سخنرانی‌های مختلف و به‌ویژه سخنرانی اخیر مطرح کردیم: بنده بسیار شفاف گفتم «نگاه به شرق» به معنای پشت کردن به غرب یا قطع رابطه با هیچ کس نیست. و بسیار شفاف گفتم باید در مقابل همه و هر کشوری در جهان جز اسرائیل گشودگی داشته باشیم. همچنین شجاعت این را داشتم که بگویم: با وجود این‌که امریکا در اندیشه و فرهنگ  و وضعیت سیاسی ما دشمن به‌شمار می‌آید اما ما مانع کمک امریکا به لبنان برای خروج از بحران یا خطرات معیشتی که تجربه می‌کند، نمی‌شویم. درست مثل کمک از جانب هر کشور دیگری.

برخی گفتند غرب و امریکا اکسیژن ما هستند و نمی‌توانیم از این اکسیژن دست برداریم. ما از شما نخواستیم از این اکسیژن دست بردارید. بفرمایید تنفسش کنید (خنده)! اما سؤال بنده این است اگر آن‌ها اکسیژنتان را قطع کردند چه می‌کنید؟ می‌روید می‌میرید؟ یا دنبال اکسیژن دیگری می‌گردید تا زنده بمانید؟ ما مطلقا نمی‌خواهیم هیچ اکسیژنی را از هیچ کس در لبنان بگیریم. و همه‌ی مرزبندی‌های عقیدتی، ایدئولوژیک، جهادی و سیاسی‌مان را جز موضوع اسرائیل کنار می‌گذاریم و می‌گوییم لبنان باید به روی همه باز و در برابر همه گشودگی داشته باشد تا بتواند این مرحله‌ی دشوار را پشت سر بگذارد.
 


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه

نماهنگ

کتاب


سید حسن نصرالله