بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع
سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان: بیانات به مناسبت روز جهانی قدس 2020

بیانات

2 خرداد 1399

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، به مناسبت روز جهانی قدس 2020

|عربی|فیلم|فیلم|صوت|
در حال ترجمه
بخش‌هایی از متن بیانات:

فرازها:

در مجموع درباره‌ی سال ۲۰۱۹ و بخشی که از سال ۲۰۲۰ گذشته است، بنده انکار نمی‌کنم که می‌توانیم از موفقیت‌ها یا پیشرفت امریکا و اسرائیل در برخی زمینه‌ها صحبت کنیم. همه‌ی جهان در حال صحبت از این موفقیت‌ها هستند. به همین خاطر وقتی ما درباره‌ی ناکامی‌های آن‌ها صحبت می‌کنیم، منظورمان ناکامی‌هایی است که خط ما، چنان‌که گفتیم، با فداکاری‌ها، شهیدان، ایستادگی، پایداری، حکمت، انسجام و وحدتش برای خط آن‌ها ایجاد کرد. این بسیار مهم است. مهم‌ترین دستاورد ما، گذر از پروژه‌ی جنگ فرقه‌ای و مذهبی سنی و شیعه بود که امریکا و اسرائیل و برخی دست‌نشانده‌هایشان در منطقه برای آن نقشه کشیده بودند و در مناسبت‌ها، جبهه‌ها و میادین بسیاری تبلور یافت.

امروز وظیفه‌ی ما چیست؟ اولا افق روشن و امیدوارکننده و مایه‌ی خوش‌بینی است. بازخواهم گشت و خواهم گفت چرا. خط مقاومت باید پایداری کند. در زمینه‌ی جنگ‌های نظامی: جنگ یمن بالاخره باید به پایان خودش نزدیک شده باشد. کار نبرد عراق با داعش بی‌شک یکسره خواهد شد. در سوریه عرض کردم که پیروزی ما بسیار بزرگ بوده است. در زمینه‌ی لبنان و عراق هراس از جنگ وجود دارد. گزینه‌های جنگ مستقیم نظامی از سوی امریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها احتمالا بعید باشد اما ما به صورت قطعی چیزی را بیان نمی‌کنیم. روشن است که اولویت خط امریکایی- اسرائیلیْ جنگ روانی و موضوع اقتصاد و تحریم و گرسنگی است. این چیزی است که می‌خواهند روی آن کار کنند. پس اولین وظیفه‌ی ما ایستادگی و تکمیل توان تمام خط مقاومت در فرصتی است که پیش رو داریم. ۱، ۲ یا ۳ سال یا هر مقدار که باشد. این برنامه‌ی تقویت توان نیروها و دولت‌های مقاومت و التیام بخش‌هایی که خسارت دیدند و ایثار کردند نیز باید ادامه پیدا کند و بنده به شما می‌گویم دشمن اسرائیلی به هیچ وجه نمی‌تواند آن را در ایران، یمن، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و غزه متوقف کند.


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه

نماهنگ

کتاب


سید حسن نصرالله