بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع
سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان: بیانات در شب سوم محرم ۱۴۴۱

بیانات

11 شهریور 1398

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، در شب سوم محرم ۱۴۴۱

|فیلم|صوت|
در حال ترجمه
بخش‌هایی از متن بیانات:

فرازها:

رزمندگان حزب الله در این ۸ روز ۲۴ ساعت در انتظار لحظه‌ی مناسب برای حمله بودند اما رژیم صهیونیستی تمام مرز و پادگان‌ها و… را خالی کرده بود. من گفتم دست و پایتان را جمع کنید اما آن‌ها فرار کرده بودند!

اسرائیلیان همه‌ی گنبدهای آهنینی را که می‌شد در مرزهای شمالی فلسطین فعال کردند و پدافند هوایی‌شان در آماده‌باش کامل بود.

با وجود این‌که اسرائیل در مرز، اهدافی مصنوعی را برای پاسخ مقاومت تعبیه کرده بود اما ما در عمق یک پاسخ واقعی دادیم. همچنین تعمد داشتیم که در روزْ پاسخ بدهیم و این پاسخ مقاومت حاکی از شجاعت، دقت و مسئولیت‌پذیری رزمندگان ماست.

مهم‌ترین ویژگی پاسخ مقاومت آن بود که بر خلاف پاسخ‌های قبلی، در مناطق اشغالی خاک لبنان صورت نگرفت بلکه در داخل خاک فلسطین انجام شد. سرزمین‌های ۱۹۴۸ خط قرمز اسرائیل بود و اجازه نمی‌داد کوچک‌ترین تعرضی به آن‌ها صورت بگیرد. این را در تقویم ثبت کنید که از ۱ سپتامبر ۲۰۱۹ مقاومت دیگر هیچ مرزی را خط قرمز دفاع از حق حاکمیت، کرامت، امنیت و ملت لبنان نمی‌داند.

همچنین در زمینه‌ی پهپادها ما حق داریم هر پهپاد اسرائیلی را که وارد آسمان لبنان شد بزنیم و این موضوع نیز ابلاغ شده و وابسته به تصمیم مسئولان میدانی است. هر کس هم در جهان نگران امنیت منطقه است بهتر است برود با اسرائیل صحبت کند و بگوید دیگر آن دوران گذشت و دیگر لبنان نقض حریم هوایی‌اش را نمی‌پذیرد.


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه
پیام سید حسن نصرالله در رابطه با لزوم پایبندی به دستورات بهداشتی

نماهنگ

کتاب


سید حسن نصرالله