بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع

بیانات

4 اردیبهشت 1397

پیام به سید عبدالملک بدر الدین حوثی به مناسبت شهادت جناب صالح صماد

|فارسی|عربی|
«

خدمت برادر عزیز و فرمانده صبور و حکیم، حضرت سید عبدالملک بدر الدین حوثی (حفظه الله تعالی و نصره)

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

بنده و برادرانم در رهبری حزب الله صمیمانه‌ترین تسلیت‌ها و تبریک‌ها را به مناسبت شهادت مجاهد بزرگ و فرمانده شجاع، جناب صالح صماد (رحمه الله تعالی) خدمت حضرتعالی عرض می‌کنیم؛ تسلیت بابت فقدان فرماندهی عزیز و بزرگوار و تبریک بابت دستیابی وی به مدال رفیع الهی، مدال گرامیداشت توسط الله؛ که فرمود:«و کرامتنا من الله الشهادة- شهادت نشان گرامیداشت ما از جانب الله است.».

همچنین به خانواده‌ی محترم ایشان، مجلس اعلای سیاسی، همه‌ی برادران و خواهرانمان در جنبش پربرکت انصار الله و ملت پایدار، مظلوم، سازش‌ناپذیر و شریف یمن تبریک و تسلیت می‌گوییم و از الله تعالی می‌خواهیم به ایشان صبر دهد و با گشایش سریع، پیروزی نزدیک و فتح آشکار بر همه‌ی آن‌ها منت گذارد.

فرمانده شهید، رئیس صالح صماد (رحمه الله) در این رویارویی عظیم، پشتیبان بزرگی برای شما به شمار می‌آمد. وی الگویی عالی در زمینه‌ی فرماندهی شجاعانه، متواضعانه، مسئولانه، همیشه در میدان و عاشق شهادت بود.

این فرماندهان شهید همیشه به مجاهدان و مظلومان برای ادامه‌ی مسیر جهاد، صبر و تحمل دشواری‌ها انگیزه‌ای قدرتمند و عظیم عطا می‌کنند. همچنان که شهادت سید الشهدا، ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) سده‌هاست الهام‌بخش انقلابیان است.

این جنایت در کنار دیگر جنایت‌های صورت‌گرفته در این تجاوز سعودی- آمریکایی علیه ملت شما، نشانی اضافی بر اوج ظلمت و سبعیت فرماندهان این تجاوز است؛ همچنان که از سوی دیگر اوج صبر، مظلومیت و حقانیت ملت غیور یمن را نشان می‌دهد.

حضرت سید عزیز و گرانقدر،

من به خوبی از احساسات شما در این روزها و این حادثه‌ی عظیم آگاهم، چون تجربه‌های مشابهی را از سر گذرانده‌ام و فقدان فرماندهانی را که در همه‌ی برهه‌ها پشتیبان و مایه‌ی قدرت بودند، چشیده‌ام. اما ایمان عظیم، صبر زیبا، عزم راسخ و توان بالای شما در تحمل سختی‌ها ان شاءالله تعالی موجب عبور سربلند و راست‌قامت شما از این مصیبت خواهد شد.

خداوند به واسطه‌ی این غم اجرتان دهد، یاری‌تان کند، حفظتان کند، بر عمرتان بیافزاید و شما را مایه‌ی عزت و افتخار اسلام، یمن و امت نگه دارد.

حسن نصرالله

سه‌شنبه ۷ شعبان ۱۴۳۹ مصادف با ۲۴/۴/۲۰۱۸


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه
علت واقعی لغو حمله امریکا به ایران پس از سرنگونی RQ4

نماهنگ

کتاب


سید حسن نصرالله