بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع

بیانات

30 بهمن 1396

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، پیرامون انتخابات ۲۰۱۸ لبنان و اعلام اسامی نمایندگان

|عربی|فیلم|صوت|
در حال ترجمه
بخش‌هایی از متن بیانات:

فرازها:

به علت سنگینی وظایف نمایندگی و وزارت، تصمیم گرفتیم برای دوره‌ی پیش روی پارلمان، وظیفه‌ی وزارت را از وظیفه‌ی نمایندگی تفکیک کنیم. به همین علت برادرانی که برای وزارت معرفی می‌شوند، از هم‌اکنون برای پارلمان نماینده نمی‌شوند. همچنین تعدادی از برادران نماینده به دلیل دشواری رفت و آمد به مناطق مختلف کشور و حضور در مجالس و مسائل امنیتی، ترجیح دادند دیگر نماینده نشوند و به فرماندهی حزب الله بازگردند.

طبیعی است که پس از اعلام اسامی نمایندگان حزب الله، ارتش‌های مجازی اسرائیل و برخی کشورهای عربی خلیج، عملیات را برای مخدوش کردن چهره‌ی حزب و اشخاص آغاز کنند. می‌گویند فلانی دزد است، فلانی تاجر مواد مخدر است و…. اسامی‌ای که اعلام می‌کنم نمایندگان حزب هستند و ما با وجود شناخت چند ده‌ساله‌مان نسبت به این افراد، به صورت علنی و غیر علنی کاملا پرونده‌شان را بررسی کرده‌ایم. در هر صورت ما در حال ورود به یک نبردیم. این افراد مورد اعتماد رهبران حزب الله هستند و لایق و شایسته‌ی پذیرفتن این مسئولیت شناخته شده‌اند. طبیعتا ما کسی را به عنوان معصوم یا انسان کامل معرفی نمی‌کنیم. اما به همه توصیه می‌کنیم در این بازار تهمت و شایعه، به فرمایش قرآن:«إذا جائكم فاسق بنبأ فتبينوا- اگر اگر فاسقى برايتان خبرى آورد تحقيق كنيد. (حجرات/۶)». حتی حرف‌های رسانه‌ها درباره‌ی رقیبان ما را نیز دربست نپذیرید و تحقیق کنید. بیان برخی سوابق نادرست و یا حتی درست رقیبانمان نیز اشکال شرعی دارد و انتخابات نمی‌تواند به هیچ وجه جواز ریختن آبروی دیگران شود.


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه
آن چه به زن سپرده شده، همان چیزی است که به قرآن سپرده شده است. یعنی انسان سازی.

نماهنگ

  • پیامدهای جنگ اسرائیل علیه لبنان
  • اندیشه ربوده شده
  • قدرت نرم و نبرد نامتقارن

کتاب


سید حسن نصرالله