بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع
سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان: بیانات در حضور سرزده در جمع عزاداران حسینی روز عاشورا 1433

بیانات

15 آذر 1390

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، در حضور سرزده در جمع عزاداران حسینی روز عاشورا 1433

|فارسی|عربی|عکس|فیلم|فیلم|صوت|
«
دوست داشتم در روز دهم چند دقیقه با شما باشم، تا با هم تکرار کنیم که دنیا بشنود، انتخابمان را قطعی و پیمانمان را با حسین تازه کنیم. حسینی که در مانند چنین روزی تنها در مقابل 30.000 نفر ایستاد و مصداق این سخن پدرش علی بن ابی طالب (علیه السلام) بود که:«والله لو لقیتهم فردا و هم ملأ الأرض ما بالیت و لا استوحشت- اگر تنها با ایشان مواجه شوم و آنان تمام زمین را پر کرده باشند، باکی ندارم.» روزی که حسین میان دو راه مخیر شد و انتخاب کرد.
 دوست داشتم در روز دهم چند دقیقه با شما باشم، تا با هم تکرار کنیم که دنیا بشنود، انتخابمان را قطعی و پیمانمان را با حسین تازه کنیم. حسینی که در مانند چنین روزی تنها در مقابل 30.000 نفر ایستاد و مصداق این سخن پدرش علی بن ابی طالب (علیه السلام) بود که:«والله لو لقیتهم فردا و هم ملأ الأرض ما بالیت و لا استوحشت- اگر تنها با ایشان مواجه شوم و آنان تمام زمین را پر کرده باشند، باکی ندارم.»

بسم الله الرحمن الرحیم.

عظم الله أجورکم بمصاب سیدنا و مولانا ابی عبدالله الحسین (علیه السلام).

تنها چند دقیقه.

سلام و رحمت و برکت خداوند بر همه شما.

دوست داشتم چند دقیقه میان شما باشم. یعنی همین قدر به من اجازه داده شده. و اگر نه دوست دارم همیشه میان شما باشم. دوست داشتم در روز دهم چند دقیقه با شما باشم، تا با هم تکرار کنیم که دنیا بشنود، انتخابمان را قطعی و پیمانمان را با حسین تازه کنیم. حسینی که در مانند چنین روزی تنها در مقابل 30.000 نفر ایستاد و مصداق این سخن پدرش علی بن ابی طالب (علیه السلام) بود که:«والله لو لقیتهم فردا و هم ملأ الأرض ما بالیت و لا استوحشت- اگر تنها با ایشان مواجه شوم و آنان تمام زمین را پر کرده باشند، باکی ندارم.» روزی که حسین میان دو راه مخیر شد و انتخاب کرد. «الا ان الدعی ابن الدعی قد رکز بین اثنتین، بین السلة  و الذلة…-ناپاکی فرزند ناپاکی مرا میان دو راه مخیر گذاشت، میان تیزی شمشیر و خواری ذلت…» تا ابد «هیهات منا الذلة- ذلت شایسته ما نیست.». هر قدر که چالش و خطر پیش رو باشد به همه‌ی کسانی که به ترساندن، تضعیف یا تهدید کردن ما دل بسته‌اند می‌گوییم ما یاران ابا عبدالله الحسین علیه السلام هستیم. ابا عبداللهی که می‌فرماید:«هیهات منا الذلة- ذلت شایسته ما نیست.».

برادران و خواهران در روز دهم پیمان و عهد را تازه خواهیم کرد ولی باید کمی منتظر بمانید تا من برگردم و به پشت صفحه نمایش بروم! پیمان را با حسین (علیه السلام) تازه می‌کنیم و همان چیزی را می‌گوییم که یارانش در شب دهم به او گفتند:«أ نبقی بعدک؟ أنترکک و نبقی بعدک؟ لا طیب الله عیش بعدک یا حسین. اما و الله لو انی اقتل ثم احرق ثم انشر فی الهواء ثم احیا ثم اقاتل ثم اقتل ثم احرق ثم انشر فی الهواء یفعل بی الف مرة ما ترکتک یا حسین.-پس از تو بمانیم؟ تو را واگذاریم و پس از تو بمانیم؟ خداوند زندگی پس از تو را تلخ گردانیده. به خدا قسم اگر کشته شوم، سوزانده شوم و خاکسترم به باد داده شود، سپس زنده شوم، بجنگم، کشته شوم، سوزانده شوم و خاکسترم به باد داده شود و این کار هزار بار برایم تکرار شود تو را وا نخواهم گذاشت…».

تا چند دقیقه بعد خدانگهدار.


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه
امیرالمؤمنین(ع) می فرمایند: الفت داخلی از همه ی نمازها و روزه ها بالاتر است.

نماهنگ

کتاب


سید حسن نصرالله