بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع

بیانات

14 شهریور 1400

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله شیخ عبدالامیر قبلان، رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان

|فارسی|عربی|
«

بسم الله الرحمن الرحيم
قال الله تعالی:«الَّذِينَ تَتَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِكَةُ طَيِّبِينَ يَقُولُونَ سَلَامٌ عَلَيْكُمُ ادْخُلُوا الْجَنَّةَ بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ (نحل/۳۲)»

امروز رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان، حضرت آیت الله علامه شیخ عبدالامیر قبلان(رضوان الله علیه) پس از عمری پربرکت که آن را صرف دعوت به سوی خداوند متعال و جهاد در راه وی(عز و جل) و خدمت فقرا و مستضعفان و کوشش برای وحدت و انسجام و همکاری درون دایره‌ی شیعی و اسلامی و میهنی کرد به سوی جایگاه ابدی خود شتافت. وی مدافعی قدرتمند برای قضیه‌ی فلسطین و حقوق مشروع ملت فلسطین و مقاومت دلاورش بود. همان‌گونه که حضرت ایشان تا آخرین نفس پشتیبان، منادی، حامی، مؤید و مدافعی قوی برای مقاومت لبنان بود.

ایشان به منش حضرت امام سید موسی صدر(اعاده الله) وفادار بود و به اهداف وی درآویخته و آرزوهای او را بر دوش داشت و پدری مهرورز و عاشق برای همه‌ی فرزندان او بود.

ما امروز در برهه‌ای حساس که لبنان نیازمند رهبران بزرگ منادی هم‌کاری و هم‌مهری و هم‌یاری برای رساندن میهن تا ساحل امنیت است، قامتی بلند در سطح اسلامی و میهنی را از دست دادیم.

ما در حزب الله این مناسبت دردناک را به مولایمان صاحب الزمان(علیه السلام) و مراجع بزرگ و علمای بزرگوار و حوزه‌های علمیه و مجلس اعلای شیعیان لبنان و همه‌ی مسلمانان و لبنانیان و همچنین تک تک اعضای خانواده‌ی بزرگوار و محترم ایشان صمیمانه تسلیت می‌گوییم و از خداوند متعال می‌خواهیم به خانواده‌ی ایشان صبر و تسلی بخشد و آن فقید بزرگ را در کنار پیامبران و اولیاء و شهیدان غریق رحمتش گرداند.

حسن نصر الله
شنبه 4 سپتامبر2021
 


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه
بخش کوتاهی از مصاحبه سید حسن نصرالله با شبکه المیادین به روایت دوربین دوم

نماهنگ

کتاب


سید حسن نصرالله